Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Użytkownicy Social Media w Polsce 2020


W Polsce jest około 30 milionów internautów. Według badania Gemius jest to liczba około 29 milionów. Według danych GUS dostęp do Internetu ma ok. 87% gospodarstw domowych, co również daje liczbę około 30 milionów. Źródła nie mówią o częstotliwości korzystania czy jakości łącza.

A ile z tych osób korzysta z Social Media? Czy w ogóle korzystają? Na te pytania dość łatwo można znaleźć odpowiedzi. Same platformy Social Media chwalą się swoimi wynikami. Wiele instytucji przygotowuje raporty na ten temat np.: gemius.pl, napoleon.cat, hootsuite.com czy statista.com.

Jedyne rozbieżności to kwestia liczenia liczby użytkowników i znalezienia wspólnego mianownika. Jedni skupiają się na liczbie aktywnych kont. Inni odwołują się dla zasięgu podanego reklamodawcom jeszcze inni jak np. gemius skupiają się na miesięcznej liczbie internautów. W artykule zebrałam dane na temat liczby internautów/użytkowników w 2020 roku. Te liczby mogą mieć pewne rozbieżności, ale w sumarycznie rozkład i tak jest taki sam. Mam nadzieję, że to pomocne dla Was informacje.

Ilu użytkowników ma Facebook?

Facebook jest to medium, które dla wielu jest synonimem Social Media. W Polsce ponad połowę użytkowników stanowią kobiety. A korzysta z niego ponad 19 mln Polaków.

Ilu użytkowników ma Instagram?

Instagram młodsze rodzeństwo Facebooka. Słynie z tzw. influencerek. Głównie użytkowany jest na urządzeniach mobilnych. W Polsce używa go ponad 8 mln internautów.

Ilu użytkowników ma LinkedIn?

Dla tych, którzy nie wiedzą, LinkedIN jest serwisem społecznościowym łączącym ludzi na rynku pracy. Jest to miejsce wymiany biznesowych kontaktów i rozmów na nieco innym poziomie niż tych na Facebooku. Z roku na rok popularność tego serwisu w Polsce rośnie. Kiedyś takim odpowiednikiem LinkedIN był/jest polski GoldenLine. Z tego kanału korzysta prawie 4 mln polskich internautów.

Ilu użytkowników ma Twitter?

Popularny na w zachodniej części kontynentu, w Polsce zdecydowanie mniej. Używany w dużym stopniu przez polityków, dziennikarzy, artystów. Korzysta z niego ponad 1,25 mln Polaków.

Ilu użytkowników ma Tik Tok?

Mówią, że TikTok nie jest źródłem prawa, ale korzysta z niego Andrzej Duda. To azjatycki projekt, w którym ludzie inspirują i rozśmieszają się nawzajem publikując krótkie treści wideo. Serwis ma teraz swój czas wzrostu. W Polsce korzysta z niego ok. 3 mln internautów.

Ilu użytkowników ma Snapchat?

Snapchat to w pewnym sensie źródło inspiracji dla osób odpowiedzialnych za rozwój Instagrama. Jego popularność trochę osłabła. Korzysta z niego 4 mln internautów.

Ilu użytkowników ma YouTube?

A co z YouTube? Od wielu lat specjaliści w sieci spierają się, czy YouTube jest drugą największą wyszukiwarką 🙂 . Świadczy to o tym, że nie każdy ma konto na YouTubie, ale bardzo wiele osób z niego korzysta. Szacuje się, że w Polsce filmy na YouTube ogląda prawie 21 mln internautów.

Wykres przedstawia liczbę użytkowników Social Media w Polsce w 2020 roku.

Loading...

Loading…

Opracowanie własne + Źródło:
napoleoncat.com/
Statista.com
/reports/digital-2020-poland
gemius.pl/

Autor

Jestem pasjonatką Internetu. Na co dzień zajmuję się Performance Marketingiem. Moja praca opiera się przede wszystkim na analizie danych. W związku z tym moimi ulubionymi narzędziami są arkusze kalkulacyjne oraz Google Analytics.

2 komentarze

  1. Jestem zaskoczony. Myślałem, że jednak Youtube ma zdecydowaną przewagę nad FB. A tu niespodzianka 🙂

  2. Fajne zestawienie. Jeszcze lepiej byłoby gdybyście umieścili tutaj wykres i pokazali jak to się zmieniało w czasie. Dzięki!

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.