Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Jak utworzyć konto Universal Google Analytics w 2022 roku? | Mobile Link BLOG


Wbrew pozorom Google nie wyłączył jeszcze możliwości utworzenia konta Universal Analytics, a jedynie ostrzega, że od 1 lipca 2023 roku ta usługa nie będzie już dostępna. W związku z tym, jeżeli komuś zależy bardzo, aby utworzyć jeszcze konto starego typu, czyli Universal Google Analytics to jest taka możliwość.

  1. Tworzymy nowe konto
Zakładanie nowego konta Google Analytics

2. Konfiguracja usługi

Po wciśnięciu następny, przechodzimy do konfiguracji usługi. W tym miejscu określamy strefę czasową oraz walutę widoczną w usłudze Google Analytics. Po uzupełnieniu tych danych, klikamy „Pokaż opcje zaawansowane”.

W tym kroku wybieramy: Pokaż opcje zaawansowane
Przesuwamy suwak, aby utworzyć usługę Universal Analytics.

W tym kroku Google ukrył możliwość utworzenia Universal Analytics. Dał nam także możliwość wyboru, czy potrzebujemy dwóch kont jednocześnie czy tylko jednego.

Tu można wybrać interesujące nas opcje.

Dalej postępujemy zgodnie z instrukcjami.

Powodzenia.

Autor

Jestem pasjonatką Internetu. Na co dzień zajmuję się Performance Marketingiem. Moja praca opiera się przede wszystkim na analizie danych. W związku z tym moimi ulubionymi narzędziami są arkusze kalkulacyjne oraz Google Analytics.

Skomentuj

osiemnaście − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.