Jak płacić za reklamę na Facebooku i Instagramie?

Dla osób aktywnie działających na koncie reklamowym Facebook, pytanie może wydać się banalne. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, jak rozpocząć działania reklamowe na Facebooku i czy jest możliwa tzw. płatność typu prepaid.

Facebook dopuszcza cztery metody płatności:

  • Karta kredytowa
  • Konto PayPal
  • Kupon Facebook
  • DotPay*

Trzy pierwsze metody płatności, które można ustawić w koncie reklamowym wiążą się opłatą po wykonaniu usługi oraz z posiadaniem karty kredytowej lub płatniczej. Ostatnia opcja, czyli skorzystanie z systemu DotPay umożliwia płatność przedpłaconą, czyli prepaid. Jest to wygodna forma płatności dla wielu małych przedsiębiorców jak i dla większych firm, które nie chcą każdemu pracownikowi udostępniać danych z karty kredytowej czy też korzystać z konta PayPal (często jest to kłopotliwe dla działu księgowego). Niestety, jest to opcja dostępna jedynie dla nowych kont reklamowych.

Jeżeli bardzo Wam zależy na tego typu płatności, a firma już jakiś czas temu stworzyła swoje konto reklamowe, to jedynym sposobem jest utworzenie nowego konta reklamowego przez inną osobę.

Autor

Jestem pasjonatką Internetu. Na co dzień zajmuję się Performance Marketingiem. Moja praca opiera się przede wszystkim na analizie danych. W związku z tym moimi ulubionymi narzędziami są arkusze kalkulacyjne oraz Google Analytics.

Skomentuj

dwa + czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.