GoPro potentant na rynku kamer sportowych zdecydował, że zostanie też producentem dronów. Ta decyzja nie zaskakuje, a można wręcz stwierdzić, że została podjęta w ostatniej chwili.

 

Rynek dronów rośnie w ekspresowym tempie. Do tej pory kupowało się drona np. firmy DJI a kamerę GoPro. Połączenie takie było optymalne. Jednak w ciagu ostatniego roku firmy produkujące drony zaczęły sprzedawać je w komplecie z kamerami o dobrych parametrach. Taki komplet jest oczywiście tańszy od zestwawu dron firmy XY i kamera GoPro. Dodatkwo sprzedaż kamer GoPro na tradycyjnym rynku spadła. Nowe produkty nie mają już takiej dynamiki sprzedaży jak było 2-3 lata temu. Dlatego firma GoPro niejako zmuszona została do wejścia na rynek dronów. Pierwszy quadcopter będzie dostępny w sprzedaży w pierwszej połowie 2016 roku. Ale już teraz firma zaprezentowała film z testowego lotu nowego drona. Oczywiście został on nakręcony kamera GoPro.

Autor

1 Comment

  1. Paweł z Motion-studio Odpowiedz

    Drony to dzisiaj sprzęt, który posiadają nie tylko profesjonaliści lecz także amatorzy. Posiadanie drona już jest w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego.. Właśnie rozważam zakup drona dla mojego piętnastoletniego syna…

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.