Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Qualcomm Snapdragon Flight mobilny procesor dla dronów!


 

Firma Qualcomm bazując na swoich doświadczeniach przy produkcji procesorów i całych układów dla urządzeń mobilnych (smartphone / tablet) planuje wejść na rynek układów scalonych dla dronów konsumenckich.

 

Projekt implementacji procesorów Snapdragon jest częścią większego planu wejścia firmy Qualcomm w produkcje podzespołów wykorzystywanych w szeroko pojętej robotyce. W związku z dynamicznie rosnącą popularnością dronów konsumenckich, pierwsze procesory jak i całe układy będą skierowane na ten rynek.

Snapdragon Flight board
Snapdragon Flight board

Pierwsza platforma została specjalnie zaprojektowana dla szybko rozwijającego się segmentu tanich dronów (do 1000$). Składa się ona z zintegrowanej karty opartej na procesorze Qualcomm Snapdragon 801 (cztery rdzenie, 2,26 GHz, grafika Andreno 330). Integracja umożliwia doskonałą moc obliczeniową w przeliczeniu na jednostkę wagi (MIPS / gram), a także możliwości wideo, takie jak 4K Ultra HD, komunikacji, nawigacji i kontroli lotu w czasie rzeczywistym.

 

Zobacz też: SKEYE Mini Drone z kamerą HD!

 

Qualcomm twierdzi, że stworzył platformę dla najmniejszych dronów na świecie z kamerą 4K o rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Nowa platforma będzie lżejsza od dostępnych obecnie na rynku dronów z kamerami 4K.

Zintegrowana konstrukcja została zaprojektowana w celu zmniejszenia rozmiaru, wagi i zużycia energii, co w konsekwencji ma doprowadzić do wydłużenia czasu lotu i jego bezpieczeństwa. Cała zintegrowana platforma została wykonana przez dział Qualcomm Research.

Snapdragon Flight będzie wspierał sensory wideo Sony IMX . Przetwarzanie danych pochodzących z kamer odbywać się będzie na pokładzie drona. Płyta Snapdragon Flight posiada wbudowany Bluetooth i standard komunikacji 802.11n LE. W niedalekiej przyszłości zaoferuje też wsparcie dla LTE 4G. Wymiary układu to jedynie 58 milimetrów na 40 milimetrów i waga nie przekracza 13 gramów.

 

Dzięki gotowej platformie obliczeniowej nie tylko zmniejszy się waga dotychczasowych dronów ale także i cena końcowego produktu. Pierwsze drony z platformą Snapdragon Flight maja pojawić się na rynku już na początku 2016 roku a pierwszym producentem dronów z układem Snapdragon Flight będzie chińska firma  Yuneec, bezpośredni konkurent producenta dronów firmy DJI.

 

Autor

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.