Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Oś czasu - nowa funkcja w Google Maps


Oś czagooglemaps_logosu to nowa funkcja, którą Google dodał do swojej aplikacji mapowej Google Maps. W skrócie jest to historia przemieszczania się urządzenia mobilnego, czyli de facto jego użytkownika.

 

Oczywiście to, że Google zbiera takie dane to nic nowego. Zbliżona funkcja była już dostępna dla użytkowników Google+. Teraz jednak dostajemy funkcję, która w przejrzysty sposób dostarcza następujących danych:

  • historia per dzień

  • dokładna trasa, punkty postojowe na osi

  • liniowa oś czasu

  • trasa na mapie

  • nasze zdjęcia (pod warunkiem, że korzystamy z usługi Zdjęcia Google)

  • przy przeglądaniu historii przemieszczania możemy wybrać te części naszej podróży, które nas interesuje ze względu na czas lub sposób przemieszczania (tu zauważyłem, że aplikacja często się myli i ruch samochodem interpretuje, jako pieszy lub na odwrót). 

timeline google maps

Większość danych możemy edytować / modyfikować (zmienić punkty POI, dodawać własne, wybrać inny sposób przemieszczania, zmienić czas)

Co ważne wszystkie te dane są dostępne tylko dla nas (nie licząc systemów Google 😉 .

Z poziomu aplikacji możemy wyczyścić dane lokalizacyjne przedstawione na Osi czasu dla konkretnego dnia lub całą historię. Natomiast w ustawienia prywatności usługi naszego konta Google, możemy wyłączyć opcję Miejsca, które odwiedzasz i wtedy historia naszej lokalizacji nie będzie zbierana.

Nowa funkcja dostępna jest w aplikacji na Androida i w wersji webowej dla komputerów (niestety odbiega wizualnie od tej na Androida i to na niekorzyść). Aby uzyskać dostęp do nowej funkcji trzeba uaktualnić aplikację w Google Play. Jednak update z nową funkcją jest wprowadzany stopniowo i nie wszyscy mogą cieszyć się nią już teraz.

Autor

Skomentuj

20 + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.