Koreańska firma przestawiła dwa nowe tablety z serii Samsung Galaxy Tab S2 . Koreańczycy postanowili odświeżyć design i zmienić materiały z których jest wykonany. Zamiast plastykowej obudowy dostaniemy metalowe wykończenie co w odczuciu wielu klientów może plasować ten produkt bliżej iPada. Inną i to istotniejszą zmianą jest wprowadzenie proporcji ekranu 4:3 (podobnie jak w iPadach). 

Nowy Samsung Galaxy Tab S2 będzie dostępny w dwóch wielkościach ekranu: 8 i 9,7 cala. zmianie ulegnie też sam ekran. Oba modele będą zaopatrzone w wyświetlacz Super Amoled o rozdzielczości 2048×1536.  Tablety mają mieć tylko 5,6 mm grubości i ważyć odpowiednio 389 gramów (9,7″) i 265 gramów (8″).

Samsung Galaxy Tab S2
Samsung Galaxy Tab S2 / fot. Samsung

Urządzenia będą zaopatrzone w 4-rdzeniowe procesory 1.9GHz / 1.3GHz a także slot na karty microSD pozwalający  na rozszerzenie pamięci aż do 128GB. Czy będzie to dokładnie ten sam procesor co w obecnym modelu? Producent jeszcze tego nie zdradził, miejmy nadzieję, że jednak będzie to zmodyfikowany układ przez co rozumiem wydajniejszy niż obecnie działający w tabletach Galaxy Tab S.

Nowe tablety Samsung Galaxy Tab S2 mają pojawić się w sklepach już w sierpniu.

Autor

Skomentuj

osiemnaście + jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.