Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Najlepsze funkcje Windows 10!


Nowy Windows 10 można już pobrać lub kupić. Jednak wielu używtkoników wersji 7 i 8 może obawiać się przesiadki na najnowszy produkt Mocrosftu. Windows 10 to nie rewolucja ale sprawna kontynuacja wersji typowo desktopowych z wersją dotykową (kafelkową). Tym razem połączenie PC z mobile można uznać za udane.

Zarówno uzytkownicu przyzwczajeni do wersji od XP po Windows 7 jak również uzytkownicy systemu w wersji mobile odnajdą w 10tce wszystko to co do czego są przyzwyczajeni i lubią. Wiele funkcji jest poprawionych, rozwiniętych lub znacznie zmodyfikowanych dzięki czemu daja one nowe możliowści z korzystania z systemu o numerze 10.  Połaczenie dwóch interfejsów czyli desktopu z wersją dotykową / kafelkową w końcu jest intuicyjne i funkcjonalne.

Poniżej wybrane funkcje (nowe lub gruntownie zmodyfikowane)

1. Nowe / stare Menu Start – jest to powrót do tego co znali użytwkonicy w starszych systemach Windows i to czego najbardziej brakowało w Windows 8… Ikonka Start jest oczywiście w lewym, dolnym rogu. Menu Start ma wszystkie te same funkcje co kiedyś. Start Menu i kafelki są teraz na jednym ekranie. Kafelki stały się integralną częścią Menu Start.

2. Cortana
Microsoft umieścił funkcję asystenta tuż obok przycisku Start na pasku zadań, dzięki czemu funkcja ta staje się jedna z najważniejszych dla systemu Windows.Cortana dla wielu to połączenie Siri i Google Now.  Asystent i wyszukiwarka (offline / online) w jednym to funkcja, która w urządzeniach mobilnych jest wielkim ułatwieniem i wielu użytkowników jest już do niej przyzwyczajona. Dobrze, że Microsoft zaimplementował takie rozwiązanie również w wersji desktop.

 

 

3. Funkcja Continuum
Continuum to krok naprzód w korzystaniu z Windowsa w wersji desktop i mobile na jednym urządzeniu. Funkcja pozwala na płynne przełączanie się między różnymi interfejsami bez utraty danych w aplikacji, na której właśnie się jest (prawdopodobnie na początku głównie pochodzących od MS). Funkcja ta będzie również zaimplementowana w nowych telefonach z Windows 10, dzięki czemu po podłączeniu do monitora będzie możliwe przejście na interfejs desktopowy z możliwością dalszej pracy na aplikacji z wersji mobile.

4. Microsoft Edge
Nowa przeglądarka jest jeszcze niedopracowana oprócz wielu nowych funkcji z zakresu bezpieczeństwa zintegrowanych z Windows 10, integracji z asystentem Cortana, możliwością zaznaczania, rysowania na przeglądanym widoku to nie posiada jeszcze ona obsługi wielu rozszerzeń. Wiele dodatkowych funkcji np. programów antywirusowych nie będzie na niej działało.

5. Centrum akcji
Funkcja znana już z poprzednich systemów jednak została ona gruntownie przebudowana na wzór podobnych funkcji w urządzeniach mobilnych.

6. Xbox (aplikacja)
Pewne funkcje tej aplikacji były już znane wcześniej. Nowa aplikacja to integracja Windows 10 z konsolą Xbox. Dostępny jest nie tylko streaming gier do komputera, komunikacja z komputera z platformą Xbox ale również czynny udział w graniu, niestety tylko dla wybranych tytułów. Oznacza to, że mając Windows 10 można korzystać z niektórych dostosowanych gier znanych z Xbox’a i grać z innymi użytkownikami tej platformy.

Źródło

Autor

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.