Kevo Smart Lock to coś więcej niż tylko blokada tradycyjnego zamka. System firmy Kwikset składa się ze specjalnego zamka zintegrowanego z elektroniczną blokadą. Oczywiście wszystko obsługuje się za pomocą aplikacji w smartphonie via Bluetooth LE. Dodatkowo możemy też korzystać ze specjalnego breloczka odblokowującego zamek.

W porównaniu do konkurencyjnego produktu jakim jest np.  August Smart Lock aby skorzystać z Kevo Smart Lock firmy Kwikset musimy wymienić zamek. Działanie Kevo polega na elektronicznym blokowaniu mechanizmu zamka. Jednak sam zamek też jest częścią systemu komunikującego się z użytkownikiem i dlatego wymaga wymiany.

Kevo Smart Lock
Kevo Smart Lock

Działanie zamka jest bardzo proste. Aktywacja blokady zamka jest wyzwalana po jednokrotnym dotknięciu zamka po zewnętrze stronie drzwi. Gdy chcemy otworzyć zamek i wejść do domu lub mieszkania musimy dotknąć zewnętrzną cześć zamka dwa razy. Zamknięcie zamka sygnalizowane jest pojedynczym dźwiękiem i czerwoną lampką. Otwarcie zamka to podwójny sygnał dźwiękowy i dwa zielone sygnały świetlne. Oczywiście w trakcie tych dwóch procesów musimy mieć przy sobie telefon z aplikacją lub specjalny brelok komunikujący się via Bluetooth. Zamek możemy też zamknąć / otworzyć za pomocą tradycyjnego klucza. Czyli w przypadku gdy wyczerpie się zasilanie blokady lub w telefonie nie jesteś zdani na łaskę ślusarza… Pod warunkiem, że nie zapomnieliśmy zwykłego klucza (na wypadek takich sytuacji możemy go schować na zewnątrz pod wycieraczką lub doniczką 😉 .

Producent pomyślał też o sytuacji gdy jesteśmy w środku mieszkania a nasz telefon jest przy drzwiach w zasięgu Bluetootha zamku a ktoś z zewnątrz będzie chciał aktywować zamek przez dotyk i wejść do mieszkania. System rozpoznaje po której stronie drzwi jest telefon i w takich wypadkach otwarcie drzwi przez intruza jest niemożliwe.

 

Kupując system Kevo Smart Lock otrzymujemy w zestawie:

  • Zamek

  • Wewnętrzną jednostkę blokująco-komunikacyjną

  • Dwa tradycyjne klucze do zamka

  • Jeden breloczek komunikacyjny (do stosowania zamiast smartphone’a)

  • Cztery baterie AA

  • Darmowa aplikacja (iPhone / Android)

Kevo Smart Lock - zestaw
Kevo Smart Lock – zestaw

Dodatkowo możemy domówić breloczki lub tradycyjne klucze

Cena podstawowego zestawu wynosi 199$

 

System pozwala delegować Guest eKeys czyli elektroniczne klucze innym osobom. Ograniczeniem jest jedynie kompatybilność smartphone ‘a takiej osoby z aplikacją.

Instalacja zamka jest prosta i wymieniając podobną wkładkę / zamek powinniśmy sobie bez trudu z tym poradzić. Bardzo ważna jest kalibracja zamka z telefonem i brelokiem tak aby system mógł wykrywać po której stronie drzwi znajduje się urządzenie odblokowujące – smartphone / brelok – (Patent Kevo – technologia pozycjonowania inteligentnego).

Według zapewnień firmy Kwikset system wykorzystuje wojskowej klasy szyfrowanie PKI (Public Key Infrastructure). Bezpieczeństwo systemu jest weryfikowane przez zewnętrznych specjalistów. Niestety firma nie podaje informacji o posiadanych certyfikatach bezpieczeństwa.

Jak w przypadku innych podobnym rozwiązań system ten jest ciekawą propozycją dla osób chcących mieć namiastkę inteligentego domu za niewielkie pieniądze.

 

 

Autor

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.