Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Flash - jego koniec jest bliski…


Google poinformowało o zaprzestaniu od 1 września wsparcia dla NPAPI (Netscape Plugin Application Programming Interface), które umożliwia tworzenie rozszerzeń różnych typów obiektów osadzonych w HTML. Jednym z takim obiektów był flash. Oznacza to, że mogą pojawić się problemy z wyświetlaniem flasha w przeglądarkach Chrome w tych witrynach, które wykorzystywały te api. Dotyczy to głównie starszych stron WWW.

 

Oczywiście flash nadal będzie obsługiwany przez wtyczki PPAPI, więc nowsze obiekty we flash’u powinny wyświetlać się bez problemu.
Powodem zaprzestania wsparcia dla NPAPI są względy bezpieczeństwa, ponieważ przez te api można było w łatwy sposób przeprowadzać ataki na komputery użytkowników w trakcie wyświetlania takiej strony.
Inne obiekty wykorzystujące te api, które od 1 września mogą przestać działać pod przeglądarką Chrome to m.in. Silverlight, Java i Unity (oczywiście pod warunkiem, że wykorzystują jedynie NPAPI).

 

Jeżeli po 1 września u kogoś wystąpi problem z wyświetlaniem flash’a na popularnych stronach www. Google przedstawił możliwe rozwiązania tego problemu:

Krok 1. Włącz wtyczki PPAPI.

Otwórz Chrome.
Na pasku adresu (u góry przeglądarki) wpisz chrome://plugins i naciśnij Enter.
Kliknij Szczegóły.
Przewiń do „Adobe Flash Player”.
W sekcji „Typ: PPAPI” kliknij Włącz.

Krok 2. Upewnij się, że Chrome jest aktualny. Adobe Flash Player instaluje się w Chrome automatycznie i aktualizuje się razem z przeglądarką.

Krok 3. Zaktualizuj Adobe Flash Playera ręcznie.

Otwórz Chrome.
Na pasku adresu u góry wpisz chrome://components i naciśnij Enter.
W sekcji „pepper_flash” kliknij Sprawdź dostępność aktualizacji.
Wtyczki korzystające z NPAPI, w tym Silverlight, Java i Unity, nie będą działać.

Źródło

Autor

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.