Sony szuka nowych możliwości  rozwoju, dlatego też Sony Mobile odpowiedzialne za urządzenia mobilne (w tym smartphone’y z serii Xperia), komunikację i miniaturowe czujniki obrazu razem ze startupem Tokio ZMP Inc. założyło nową firmę, która ma zająć się biznesem związanym z dronami. Nowa firma pod nazwą Aerosense ma zająć się m.in. rozwojem nowych sensorów obrazów dla kamer instalowanych na dronach.

Według Wall Street Journal Sony nie zamierza zająć się produkcją / sprzedażą dronów a jedynie rozwojem technologii wykorzystywanej w dronach . Sony ma zapewnić rozwiązania związane rejestracją i przetwarzaniem obrazu (sensory i oprogramowanie), robotyki.  Z drugiej strony Sony jak i ZMP były już zaangażowane w projekty autonomicznych samochodów dlatego wydaje się wielce prawdopodobne, że współpraca tych dwóch firm ma na celu również prace nad bezzałogowymi statkami powietrznymi. Sony jest tez zaangażowane w inne technologie związane z robotyką, więc nowy acz dynamiczny rynek dronów może być dla Sony bardzo atrakcyjnym kierunkiem rozwoju.

Aerosense ma zając się produktami dla firm, dlatego w najbliższym czasie nie zobaczymy dronów z napisem SONY dla klientów indywidualnych…

 

Autor

Skomentuj

12 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.