Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Biometryczny pilot TV od Apple | Mobile Link BLOG


Apple złożył wniosek patentowy dotyczący biometrycznego pilota TV. Dokument opublikowany 23 lipca opisuje urządzenie zdalnego sterowania, które pozwala zalogować się i wylogować do Apple TV za pomocą odcisku palca.

 

Patent nie ogranicza się jedynie do sterowania Apple TV ale jego funkcje pozwalać mają na sterowanie telewizorem, innymi kanałami TV i funkcjami za pośrednictwem dekodera STB.

remote control Apple tv / uspto.gov
remote control Apple tv / uspto.gov

Biometryczny pilot TV będzie umożliwiał zalogowanie się do Apple TV za pośrednictwem odcisku palca lub komendy głosowej co uprości proces logowania do usługi Apple TV. We wniosku patentowym Apple tłumaczy że wpisywanie loginu i hasła za pośrednictwem standardowego pilota jest bardzo uciążliwe dla użytkownika dlatego funkcja biometryczna i głosowa będą dla niego (użytkownika) wielkim ułatwieniem a jednocześnie zachowają wysoki stopień bezpieczeństwa. Wydaje się, że takie logowanie byłoby też wielkim ułatwieniem w trakcie korzystania z iTunes Store.

Apple chce też, aby nowe rozwiązanie mogło być zdalnym kontrolerem urządzeń typu smart home (via HomeKit). Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy bramą garażową za pośrednictwem biometrycznego pilota Apple TV? Czas pokaże…

Autor

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.