Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
August Doorbell Cam i Smart Keypad - smart home system


Firma August rozszerzyła swoją gamę produktów o dwa nowe urządzenia uzupełniające zamek Smart Lock. Są to: wideo domofon August Doorbell Cam i klawiatura Smart Keypad obsługującą automatyczny zamek Smart Lock.

August Doorbell Cam
August Doorbell Cam

August Doorbell Cam to nic innego jak wideodomofon współpracujący z zamkiem August Smart Lock. Podstawowe funkcje to oczywiście umożliwienie transmisji głosu i obrazu a także funkcja dzwonka. Doorbell Cam dzięki czujnikowi ruchu uaktywnia się nawet, gdy osoba za drzwiami nie naciśnie dzwonka. Dzięki czemu mamy podgląd na wszystko to, co dzieje się przed wejściem do naszego mieszkania. Kamera rejestruje obraz w jakości HD a kat widzenia to aż 140 stopni. Obraz i dźwięk odbieramy na smartfonie przez aplikację. Obraz jak i dźwięk rejestrowany przez Doorbell Cam jest też archiwizowany przez system, dzięki czemu mamy wideo historię wejść jak i tego, co się działo przed naszymi drzwiami. Taka funkcja to już namiastka wideo monitoringu jak na razie ograniczona jedynie do strefy wejścia. Jednak nie trudno sobie wyobrazić, że firma August uzupełni system o mini kamery i czujki ruchu do rozmieszczenia wewnątrz mieszkania. Wtedy cały system nabrałby cech profesjonalnego (domowego) systemu alarmowego.
Doorbell Cam będzie obsługiwane również za pośrednictwem komend głosowych via Siri.

 

August Smart Keypad
August Smart Keypad

Drugim nowym urządzeniem jest klawiatura Smart Keypad obsługująca zamek Smart Lock. Można to urządzenie potraktować, jako krok wstecz, ponieważ do otwarcia drzwi nie będzie potrzebny już smartfone. Jest to jednak zdecydowane ułatwienie w przypadku, gdy z jakiś przyczyn (zgubiliśmy go, wyczerpała się bateria itp.) nie możemy otworzyć drzwi smartfonem i nie mamy przy sobie tradycyjnego klucza. Dzięki klawiaturze po wprowadzeniu pin kodu będziemy mogli otworzyć drzwi. Różne piny będziemy mogli przypisywać też innym osobom, więc kontrola nad dostępem do mieszkania pozostanie taka sama jak w przypadku otwarcia drzwi via smartfon.
Znane już urządzenie Smart Lock przeszło mały lifting tak aby wyglądem pasowało do nowych urządzeń. Wszystkie urządzenia firmy August są częścią systemu Apple HomeKit, dzięki czemu mogą współpracować z innymi w ramach inteligentnego domu.

August Smart Home Access Systemt
August Smart Home Access Systemt

Ceny poszczególnych elementów kształtują się od:

Smart Lock – 199$

Dorbell Cam – 199$

Smart Keypad – 79$

 

Autor

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.