Stałam się szczęśliwą właścicielką komputera z systemem Windows 8. A może i z początku nie za bardzo szczęśliwą, ponieważ zaraz po pierwszej konfiguracji natrafiłam na problem. Brak WiFi. A dokładnie WiFi było, ale ograniczone. Domowy router działa, wszystkie inne urządzenia mają dostęp do Internetu, ale nowy nabytek z Windows 8 – nie. Sprawdziłam i problem dotyczył tylko domowego WiFi. Nie było problemu przy połączeniu z hotspotem zrobionym z tabletu czy telefonu.

Przeszukałam fora, czytałam i czytałam…. i doszłam do wniosku, że z Windows 8 coś jest nie tak, ponieważ co któryś internauta skarżył się na podobny problem. A więc ruszyłam tropem swoich poprzedników, zainstalowałam nowe sterowniki pobrane ze strony producenta (wydawało mi się to dziwne, ponieważ z innymi sieciami komputer się łączył), ale nic nie pomogło. Restartowałam – nic nie pomogło. Na jednym z for wyczytałam, że na pewno router jest niekompatybilny, a na innym, że to wada laptopa. Jeszcze inni radzili, aby zmienić system na Windows 7 – wtedy problemu nie będzie.

Z tymże router powinien pasować, a z wadami… zawsze może się trafić, ale aż takiej liczbie internautów (a każdy opisywał inny model laptopa z Windows 8)?

No cóż, postanowiłam sprawdzić ustawienia routera. Okazało się, że wystarczyło zmienić klucz zabezpieczeń sieci. I teraz wszystko działa jak należy :)A więc problem rozwiązany.
Jeżeli już jesteście na siebie źli, że zdecydowaliście się na Windows 8, głowa do góry. Może lekka modyfikacja konfiguracji sieci będzie dla Was zbawienna.

Kochani forumowicze, problem rozwiązany.
Mam nadzieję, że pomogłam choć jednej osobie :).

Autor

Pasjonatka Internetu. Absolwentka Marketingu oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Skomentuj

1 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.