Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Spamowy ruch w Google Analytics | Mobile Link BLOG


Kojarzycie ruch w swoich statystykach z dziwnych odesłań typu: darodar.com, semalt.com czy buttons-fot-website.com? To jest spam. Podobnie jak nagły przyrost odwiedzin z tzw. wejść bezpośrednich, które trwają 0:00 i mają 100% odrzuceń. To również jest spam. Na przykład dla mnie jest to problematyczne, ponieważ burzy mi statystyki. Osobiście, mogę brać to pod uwagę za każdym razem, ale po co? Tym bardziej, że często sprawdzam ruch via aplikacja na telefonie. Patrzę, czy jest ruch – tzn. jest OK. A okazało się, że nie było.

I jak się tego g** pozbyć ze statystyk. I co to w ogóle jest? Poszperałam, poczytałam.

Ponoć roboty wykrywają nasz identyfikator Analytics w kodzie strony i spamują. W jakim celu? Tego nie wiem. Powtarzam tylko to, co mądrzejsi ode mnie (w tej kwestii :P) napisali.

Wiem za to co można zrobić.

Sam filtr wykluczający u mnie nie zadziałał. Najlepszy sposób, aby nie widzieć śmieci z odesłań to zastosowanie wskazówek Google Analytics, które można znaleźć: https://support.google.com/analytics/answer/2795830?hl=pl

Schmatycznie:

Panel Google Analytics –> Administracja –> Usługa –> Informacje o śledzeniu –> Lista wykluczeń stron odsyłających

Działa także sposób zaproponowany przez Macieja Lewińskiego, z wykluczaniem z poziomu pliku .htaccess:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} darodar\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} semalt\.com
RewriteRule . – [F]

https://plus.google.com/+MaciejLewinski/posts/PC181Kt8Gzt

O dziwo zmniejszyła się także liczba wejśc bezpośrednich – gwałtownie, ale nie mam pewności, czy powyższe metody pomogły.

Autor

Jestem pasjonatką Internetu. Na co dzień zajmuję się Performance Marketingiem. Moja praca opiera się przede wszystkim na analizie danych. W związku z tym moimi ulubionymi narzędziami są arkusze kalkulacyjne oraz Google Analytics.

1 Comment

  1. Ruch spamowy potrafi być prawdziwą udręką – niestety strasznie zaburza statystyki;/ jak to dobrze, że są sposoby na jego odfiltrowanie!:)

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.