Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mobile/domains/blog.mobilelink.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Oznaczanie produktów na Instagramie. Instagram Shop


Tagowanie produktów na Instagramie bądź oznaczanie produktów na Instagramie to wbrew pozorom bardzo prosty zabieg.  Tagowanie produktów podnosi atrakcyjność sklepu oraz jest w stanie zwiększyć sprzedaż z wykorzystaniem magii Instagramu. Należy tylko wykonać kilka czynności i uzbroić się w cierpliwość.

Przepis na Instagram Shop.

Musisz sprzedawać towary

Aby mieć co oznaczać na Instagramie, trzeba sprzedawać coś „konkretnego” i „materialnego”, np. są to buty, ubrania, torebki, bielizna, kwiaty, biżuteria, książki itd.

Twoje konto na Instagramie to profil firmowy

Tagowanie produktów na Instagramie można włączyć jedynie na profilach firmowych. W każdej chwili można przekształcić profil w ustawieniach aplikacji na telefonie.

Musisz posiadać sklep na Facebooku

Instagram nie ma własnej bazy produktów i czerpie ją z Twojego katalogu sklepu z Facebooka. Twoje konto musi być połączone ze stroną FB, na której jest sklep na Facebooku.

Musisz mieć dostęp do Menedżera firmy

Konto na Instagramie musi być połączone z katalogiem sklepu na Facebooku. Katalogiem można zarządzać z poziomu Menedżera firmy bądź za pośrednictwem platform: Shopify, BigCommerce. Tagowanie produktów na Instagramie nie uda się, jeżeli nie mamy możliwości zarządzania stroną FB jednym z trzech podanych narzędzi.

Nie możesz mieć żadnych ograniczeń na fanpage’u

Aby  Twoje konto na Instagramie pozytywnie przeszło weryfikację i zostało przekształcone w profil zakupowy (instagram shop), to Twój sklep i Twój fanpage nie może mieć ograniczeń ze względu np. na lokalizację czy wiek. Każde wykluczenie wyświetlania fanpage’a spowoduje, że profil zakupowy na Instagramie nie zadziała. A co za tym idzie? Oznaczanie produktów na Instagramie nie będzie możliwe.

Weryfikacja profilu na Instagramie może trwać kilka lub kilkanaście dni!

opcja zakupy instagram

Włącz opcję Zakupy w ustawieniach Instagrama

Kiedy już Twój profil zakupowy zostanie pozytywnie zweryfikowany będziesz mógł/mogła włączyć opcję ZAKUPY w ustawieniach aplikacji.

Następnie oznaczanie produktów będzie gotowe 🙂

oznaczanie produktów na Instagramie
oznaczanie produktów na Instagramie

Proste, prawda?

P.S. wszystko wyjdzie na pewno dobrze, jeżeli jesteś właścicielem konta.

Oczywiście, wszystkie instrukcje można znaleźć w  pomocy Facebooka.

Na zdjęciu screeny z profili: mana mana, miss anna oraz veneziapoland.

Autor

Jestem pasjonatką Internetu. Na co dzień zajmuję się Performance Marketingiem. Moja praca opiera się przede wszystkim na analizie danych. W związku z tym moimi ulubionymi narzędziami są arkusze kalkulacyjne oraz Google Analytics.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.